Zalehlé ucho jak uvolnit

Zalehlé ucho může být velmi nepříjemným problémem, který může vést k narušení sluchu a pocitu závratě. Pokud se s tímto problémem setkáváte, nejste sami. Existuje několik způsobů, jak uvolnit ucpané ucho a zlepšit svůj sluch. V tomto článku vám přinášíme několik osvědčených metod, jak se zbavit ucpaného ucha.

Kapejte si do ucha teplou vodu

Teplá voda může pomoci uvolnit ucpané ucho tím, že zmírní otok a uvolní nahromaděný hlen. Ponořte si tedy hadřík nebo ubrousek do teplé vody a poté jej vymačkejte, aby nebyl příliš vlhký. Poté si přiložte hadřík k uchu po dobu asi 10 minut. Tento proces můžete opakovat několikrát denně.

Použijte páru

Dalším způsobem, jak uvolnit ucpané ucho, je využití páry. Můžete si připravit horkou sprchu a nechat vodní páru volně proudit kolem ucha. Pokud nemáte čas na sprchu, můžete si připravit misku s horkou vodou a přiložit k ní obličej s uchem, které je ucpané. Dýchejte hluboce po dobu 5-10 minut, abyste umožnili páře proniknout do ucha a uvolnit ucpané dutiny.

Masážní techniky

Masáže mohou pomoci uvolnit ucpané ucho tím, že zlepší průtok krve a pomohou odstranit nahromaděný hlen. Masáž může být prováděna na ušním boltci nebo na zadní straně ucha. Masážní techniky zahrnují lehké krouživé pohyby nebo mírně tlakem na ušní boltce. Tento proces můžete opakovat několikrát denně.

Použijte dekongestant

Dekongestanty jsou léky, které mohou pomoci uvolnit ucpané ucho tím, že zmírňují otoky a záněty. Tyto léky jsou k dispozici v lékárnách a mohou být použity podle pokynů na obalu. Pokud máte jiné zdravotní potíže, zeptejte se svého lékaře, zda jsou dekongestanty pro vás bezpečné.

Kapejte si do ucha olivový olej

Olivový olej může pomoci zmírnit ucpané ucho tím, že změkčuje nahromaděný vosk a hlen a usnadňuje jeho odstranění. Můžete si několik kapek olivového oleje nakapat do ucpaného ucha a nechat jej působit po dobu několika minut. Poté se ujistěte, že se veškerý olej odstraní z ucha.

Vyhněte se hlasitým zvukům

Hlasité zvuky mohou zhoršit ucpané ucho a vést ke zhoršení zdravotního stavu. Pokuste se minimalizovat hlasité zvuky a hlasitou hudbu, abyste minimalizovali riziko dalšího poškození ucha.

Navštivte lékaře

Pokud se vaše ucpané ucho nelepší nebo trvá déle než několik dní, měli byste navštívit lékaře. Mohou být předepsány léky nebo provedeny další testy, aby se zjistil přesný důvod vašeho problému.

Závěrem lze tedy říci, že ucpané ucho může být velmi nepříjemným problémem, ale existuje několik způsobů, jak ho uvolnit. Metody zahrnují teplou vodu, páru, masážní techniky, použití dekongestantů a olivového oleje. Pokud se váš problém nelepší, měli byste navštívit lékaře, aby se zjistil přesný důvod vašeho problému a získali další léčbu.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *